Bezpłatne zajęcia Ekologiczne

AdobeStock_223001376_Preview

Bezpłatne zajęcia Ekologiczne

Czas trwania / rekrutacja
Projekt trwa od 1 kwietnia do 31 listopada 2023 roku
Koszt udziału w projekcie
Udział w projekcie jest bezpłatny
Informacje o projekcie uzyskasz

Telefonicznie: +48 534 637 761
Pod adresem email: edukacja.szumilas@gmail.com
Osoba do kontaktu: Adrianna Grobelna

Opis projektu

Zapraszamy na zajęcia realizowane w ramach projektu dofinasowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Zajęcia realizowane są dla zróżnicowanych grup wiekowych od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych.

Co oferujemy?

W ramach projektu realizowane są dwa tematy poruszające tematykę przeciwdziałania emisją skupiając się głównie na zanieczyszczeniach powietrza.

  • Powietrze – przeciwdziałanie emisją. Celem zajęć jest pokazanie uczniom jak w prosty sposób poprzez zmianę codziennych nawyków możemy emitować do atmosfery mniej zanieczyszczeń oraz zrozumienie co to są i jakie ich rodzaje wyróżniamy w zanieczyszczonym powietrzu. Podczas warsztatów uczestnicy będą miedzy innymi przy pomocy mierników jakości powietrza badać jakość powietrza wykonując przy tym mapę zanieczyszczenia najbliższej okolicy. Warsztaty mają na celu naukę doświadczanie.
  • Ekologiczne ogrzewanie/ ekologiczna energia. Celem jest przybliżenie tematyki ekologicznych metod pozyskiwania energii a co za tym idzie ogrzewania budynków. Podczas zajęć przedstawione zostaną odnawialne źródła energii oraz sposoby ich wykorzystania do ogrzania budynku. Padnie pytanie skąd w naszych gniazdkach płynie prąd, jakie mamy najbardziej popularne sposoby wytwarzania energii elektrycznej w Polsce, oraz jak ekologicznie ją produkować. Podczas zajęć uczniowie będą mogli zbudować model solarny wybranego urządzenia zasilanego odnawialnym źródłem energii.

Czas trwania zajęć to 2 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywają się na ternie Kujawsko Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu przy ulicy. Hipicznej 7 (Myślęcinek) – dojazd od Polo Marketu w Niemczu.

Kto może wziąć udział w lekcjach?

Zajęcia realizowane są dla zróżnicowanych grup wiekowych od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych.

Realizacja zajęć rozpoczyna się od kwietnia 2023 i trwa do listopada 2023. Ilość uczestników mogąca wziąć udział w bezpłatnych zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 Jak można zgłosić się do Projektu?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego:

Osoba do kontaktu: Adrianna Grobelna.

Do zobaczenia na naszej polanie! Zapraszamy do kontaktu z nami.

Projekt realizowany w ramach projektu dofinasowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej